Історія села Ювілейне

Фото без описуКожна людина з великою любов'ю і повагою говорить про край, де вона народилась, де промайнуло її дитинство. Це місце є для кожної людини її маленькою Батьківщиною. Нашою маленькою батьківщиною є село Ювілейне.

Ювілейне – чарівний куточок Херсонщини, з щедрими золотими нивами, білосніжним весняним цвітінням і щедрістю осінніх садків. Село багате на красивих душею, працьовитих і щирих людей. Села, як і люди, мають свою біографію, і у кожного вона своя, неповторна. В У 1967 році почалось будівництво нового села «Ювілейне». Першими забудовниками та поселенцями були жителі Старої Маячки. В 1969 році після будівництва декількох вулиць було створено радгосп ім.Т.Г.Шевченка. Після його розформування та реорганізації діють СФГ «Вєтров»,який не тільки вирощує сільськогосподарські культури, а також займається вирощуванням великої рогатої худоби в тваринницькому комплексі та ПП «Ліяна», що вирощує зернові культури та займається розвитком вівчарства. Працює також 10 приватних торгівельних підприємств.

Йшов час. Село розквітало, ширилось. З'являлись новобудови. Розбудова села починалася зі школи, яка була заснована в 1971 році. Сьогодні учительський колектив навчає 300 учнів. Учні та вчителі школи приймають участь у різних конкурсах , олімпіадах, спортивних заходах, де займають почесні призові місця.

Побудовано в 1979 році і сучасний Будинок культури, учасники художньої самодіяльності якого радують односельчан чарівними піснями та танцями.

Ювілейнівський дошкільний навчальний заклад заснований в 1988 році. На сьогоднішній день у садочку функціонують 4 вікові групи. В дитячому садку облаштовано автономне газове опалення. Реконструйовано систему гарячого та холодного водо забезпечення, замінено систему каналізації, вхідні двері та вікна, відремонтовано спортивний зал та відкрито екологічну кімнату. Поповнено розвивальне середовище всіх вікових груп, оновлено ігрові майданчики.

В 1991 році було реконструйовано та відкрито в с.Ювілейне лікарську амбулаторію, яка на даний час обслуговує 4 населених пункти : Ювілейне,

Дружне, Стару Маячку та Подокалинівку. В амбулаторії працює 7 медичних працівників: лікар-стоматолог, фельдшер, акушерка, дитяча медсестра та лаборант. За час існування амбулаторії оновлюється її матеріальна база, зроблено капітальний ремонт даху амбулаторії.

Багата Ювільнянська земля і на умільців народної творчості. Це столярні вироби депутата сільської ради, вчителя школи Корнієнко О.В. На українських рушниках і вишиванках народної майстрині Лубчук В.В. квітнуть народні мотиви, а багатством орнаменту та досконалістю технічного виконання відзначаються килими та українські вишивки народних майстринь Усіченко Л.Д. та Горбаченко Н.О., роботи яких були відзначені дипломами на районних виставках народної творчості На даний час на території ради проживає 1838 чоловік в 602 дворах. Очолює Ювілейну сільську раду – Пустовой Роман Анатолійович, депутатський корпус складається з 14 депутатів.